Читаємо = перемагаємо, адже читаюча й думаюча нація – це сила!

30.08.24

15 ідей, як провести перший навчальний день у школі

 15 ідей, як провести перший навчальний день у школі

1. Зняти селфі

Почніть рік, зробивши селфі з кожним учнем. Відправте фото батькам або роздрукуйте та опублікуйте на стіні класу. 

2. Намалювати автопортрети

Якщо у вашій школі не дозволяється зйомка фото, або ви просто хочете заохотити учнів до творчості, запропонуйте їм намалювати селфі самим. Потім можна буде порівняти з таким автопортретом наприкінці року, чи з селфі в наступному/минулому році. 

3. Написати анонімні записки

Запропонуйте учням записати те, що змушує їх нервувати через початок навчання – анонімно, без імен! Потім складіть усі записки разом і прочитайте їх по черзі. Діти, скоріш за все, будуть здивовані кількістю схожих причин і це допоможе їм подолати переживання.

4. Дізнатися про учнів більше

Якщо ваші учні вже вміють писати, запропонуйте їм зафіксувати на аркуші паперу інформацію про себе, яку, на їх думку, ви маєте про них знати. Збережіть ці аркуші і в останній день навчання запропонуйте написати те саме ще раз і порівняйте. 

5. Розказати їм про себе

Дітям хочеться знати більше про їхніх вчителів в тій же мірі, що і вам про них. Розкажіть про їм свою сім’ю, домашнього улюбленця і свої захоплення. В кінці першого навчального тижня влаштуйте конкурс (з призами), щоб зрозуміти, хто пам’ятає про вас найбільше.

6. Зробити капсулу часу

Важко перерахувати можливості капсули часу в перший день навчання у школі! Фотографії, відбитки рук, записки, опитування тощо, у кожному класі вигадують щось особливе. Виставіть їх на полицю для того, щоб відкрити в останній день навчального року.

7. Дати пораду

Вам доведеться запланувати це заздалегідь, але воно того варто. В кінці кожного року просіть своїх учнів написати майбутнім учням поради, які допоможуть досягти успіху в навчанні. У перший день навчання в школі поділіться з новими учнями порадами тих, кого ви навчали попереднього року. Новим учням це дуже подобається. Деякі з порад веселі і піднімуть всім настрій!

8. Зробити групове фото

Так ви покажете, що один за всіх і всі за одного. Це не мусить бути обов’язково традиційне фото. Проявіть креативність і гумор у позах.

9. Влаштувати квест

Створіть перелік предметів, які потрібно знайти, або місця, які потрібно відвідати, і відправте учнів парами або групами на пошуки. Доказаом того, що вони зробили завдання, хай слугують наліпки, чи елементи чогось, з чого вони потім можуть зробити аплікацію, скласти загадку/вірш/мудру цитату. 

10. Почитати книгу

Існує чимало приголомшливих книжок, які ідеально підійдуть для першого шкільного дня. Знайдіть підходящу для ваших учнів за віком і уподобаннями.

11. Визначити зріст дітей

Наклейте на стіну наліпку ростомір і хай визначать зріст один одного. Хтось один хай запише. В кінці року не забудьте порівняти, хто на скільки сантиметрів підріс.

12. Зробити дошку із списком днів народження

Діти люблять говорити про вечірки, подарунки, святкування тощо, це чудова можливість познайомитися краще. І хто захоче особисто привітати когось, той отримує можливість дізнатися про день народження, подивившись на дошку.

13. Обрати нове ім’я

Ця ідея дуже підходить для уроків іноземної мови. На уроках англійської Настя перетвориться на Анастейшу, а на уроках німецької Андрій стане Андреасом, і, повірте, вони зовсім по-іншому будуть відчувати себе і ставитися до навчання. 

14. Розіграти театральні сценки 

Дайте можливість вихованцям розіграти сценки, наприклад, про незадовільне поводження на уроці. Це буде і весело, і повчально. Потім обговоріть результати.

15. Влаштувати дітям теплий прийом

Більшість дітей просто хочуть знати, що вчитель радий їх бачити. Запропонуйте дітям привітання у стилі відео нижче, посміхніться, назвіть кожного по імені, скажіть, що раді бачити і з нетерпінням чекаєте на співпрацю.

29.08.24

Календарі знаменних, пам’ятних, літературних та релігійних дат на 2024 - 2025 рік (+ вересень 2024 року)

Календарі знаменних, пам'ятних, літературних та релігійних дат на 2024 рік  (+ березень 2024 року) - Новини 

2024 рік

✔ Календар на 2024 рік зі святами, вихідними днями

Джерело: buhoblik.org.ua

✔ Знаменні дати і події 2024 року. Культура і мистецтво / матеріал підгот. О. М. Ісаченко ; відп. за вип. В. М. Іващенко ; М-во культури та інформ. політики України, Нац. б-ка України ім. Ярослава Мудрого, Інформ. центр з питань культури та мистецтва. – Київ, 2023. – 72 с. (завантажити)

 Календар літературних, пам’ятних і релігійних дат / КЗ ЛОР «Львівська обласна бібліотека для дітей», Інформаційно-бібліографічний відділ ; укладачі: О. Соколовська, О. Сачинська, І. Шуберт ; верстка О. Сачинська ; відповідальна за випуск О. Конасова. – Львів, 2023. – 28 с. (завантажити)


✔ Календар на 2024 р. (завантажити всі місяці)

✔ Календар на 24-25 навчальний рік (завантажити)

✔ Календар сучасного вчителя на 2024-2025 навчальний рік (завантажити)

✔ Календар пам'ятних дат на 2024/2025 навчальний рік (завантажити)

✔ Календар пам'ятних дат на 2024—2025 навчальний рік (завантажити)

✔ "Книжковий календар" на 2024 рік (завантажити)

Можна зробити виставку в кабінеті, під час проведення предметного тижня, або в бібліотеці, додавши дитячі ілюстрації до улюблених творів

 

✔ Календар-планувальник на 2024 рік (завантажити всі місяці)

ВЕРЕСЕНЬ 2024 РОКУ

 ✔ Інтерактивний календар. ВЕРЕСЕНЬ. (завантажити)

✔ Календар свят, пам'ятних дат на вересень 2024 (завантажити)

✔ Календар на вересень (завантажити)

✔ Календар на вересень (завантажити)

✔ КАЛЕНДАР ЗНАМЕННИХ І ПАМ`ЯТНИХ ДАТ У ГАЛУЗІ ОСВІТИ (завантажити)

✔ Педагогічний календар (завантажити)

Помічні книжки для дітей та їхніх батьків


Психологиня Світлана Ройз у передмові до книжки «Моя мама – гора» зазначає: «Хай що відбувається, ми – Гора для своїх дітей. Гора, яка буває засніжена, буває уквітчана, а іноді вкрита туманом. Але завжди стабільна, величезна, доросла – Гора». Однак, погодьтеся, мамі-горі, татові-горі, опікунам-горам часто й самим потрібно звідкись зачерпнути сили, щоб бути тими могутніми горами.

Замовчувати травматичні події та досвіди категорично не можна, а проговорювати їх батьки самі не завжди вміють. І тут на допомогу приходять саме такі книжки, які зібрані в цьому матеріалі. Тому вони й помічні. До того ж – запаковані в художню форму: читання й проговорювання складних тем стає захопливим і в ігровій формі терапевтичним.

Я сама для себе шукала саме художні книжки, що могли б стати інструментами для проговорення та опрацювання з сином психологічно непростих ситуацій або станів. Результатом пошуку став цей лонгрід – такий собі навігатор: ви можете за темами обрати собі ту книжку (а можна – й усі), яка проговорює актуальні саме для вас та вашої дитини питання.

Окремо хочу зазначити, що книжки зі списку – дуже гарно оформлені, густо ілюстровані, їх хочеться мати в домашній бібліотеці як цінний фізичний артефакт. Також – майже над усіма книжками, поданими нижче, працювала дитяча сімейна психологиня Світлана Ройз: або як авторка, або як консультантка авторок.

https://www.barabooka.com.ua/pomichni-knizhki-dlya-ditej-ta-ihnih-batkiv/

28.08.24

Перелік рекомендованої МОН навчальної літератури на 2024/2025 навчальний рік

 Перелік рекомендованої МОН навчальної літератури на 2024/2025 навчальний рік

Перелік навчальної літератури та навчальних програм, рекомендованих МОН України для використання в освітньому процесі закладів освіти

📌 Перелік навчальної літератури, програм, рекомендованої МОН України для використання у закладах дошкільної освіти

📌 Перелік навчальних програм, підручників та навчально-методичних посібників, рекомендованих МОН України для використання у початкових класах закладів загальної середньої освіти з навчанням українською мовою

📌 Перелік навчальних програм, підручників та навчально-методичних посібників, рекомендованих МОН України для використання в 5-11 класах закладів загальної середньої освіти з навчанням українською мовою

📌 Перелік навчальних програм, підручників та навчально-методичних посібників, рекомендованих МОН України для використання у класах  закладів загальної середньої освіти з навчанням мовами національних меншин

📌 Перелік навчальної літератури, рекомендованої МОН України для використання у спеціальних закладах загальної середньої освіти для дітей з особливими освітніми потребами

📌 Перелік навчальної літератури та навчальних програм з психології та педагогіки, рекомендованих МОН України для використання в освітньому процесі закладів освіти

23.08.24

 Національна бібліотека України ім. Ярослава Мудрого 

День Незалежності України є одним із національних свят для українського народу. Він символізує вільну та незалежну державу, яка може самостійно визначати свою політику, економіку та культурний розвиток.

Історична довідка
Свято почалося з Декларації про державний суверенітет України, яку Верховна Рада Української Радянської Соціалістичної Республіки прийняла 16 липня 1990 року. Ця декларація відзначала волю українського народу до незалежності та підтверджувала історичну важливість цього кроку. У зв’язку з цим Верховна Рада вирішила встановити 16 липня як День проголошення незалежності України.

Проте, згодом було вирішено змінити дату свята. 24 серпня 1991 року Верховна Рада Української РСР ухвалила «Акт про проголошення незалежності України». Цей акт офіційно оголосив про незалежність України від СРСР. Ця подія стала поворотною в історії країни, остаточно закріпивши її статус як суверенної держави.

Після чого, 1 грудня 1991 року, відбувся всеукраїнський референдум, де більшістю голосів було підтримано незалежність України. Це підтвердило Акт проголошення незалежності та офіційно оголосило Україну незалежною країною.

З того часу День Незалежності України відзначається щорічно 24 серпня.

Свято відзначається різноманітними заходами, концертами, парадами та іншими подіями, які підкреслюють національну гідність, самостійність та духовне багатство українського народу.

У зв’язку із збройною агресією росії проти України, відзначення Дня Незалежності набуває особливого значення, далі це стає актом опору та відданості української нації її незалежності та суверенітету.


Щороку 24 серпня в Україні відзначається головне державне свято – День Незалежності України.

Століттями українці здобували своє право на самовизначення, невпинно рухаючись до втілення одвічної мрії, долаючи часи лихоліть, запеклі війни й голодомори. Ця багатовікова боротьба найвидатніших синів українського народу за незалежність країни, яка протягом всієї історії свого існування входила до складу різноманітних держав та утворень, у 1991 році увінчалася здобуттям свободи та проголошенням Незалежної України.

Прийняття Верховною Радою УРСР 24 серпня 1991 року Акту проголошення незалежності України ознаменувало новітню віху історії України як незалежної держави з неподільною та недоторканою територією, на якій чинними є тільки власні Конституція, закони та постанови уряду. Відтоді цю знаменну дату прийнято вважати датою утворення держави Україна в її сучасному вигляді, яка і стала точкою відліку для втілення омріяних прагнень наших пращурів. Таких, як право мати свою державу, право вибору й бажаних свобод. Можливість побудови щасливого суспільства, в якому б злагода і мир сприяли розвитку матеріальних, соціальних, культурних та духовних цінностей, а розвиток людини і процес розкриття її творчих здібностей був визначальним пріоритетом. І всі події сьогодення, учасниками й свідками яких ми є, - теж складають історичну віху становлення нашої держави, зміцнюючи дух і волю українського народу, який долає тернистий шлях незалежності та відвойовує загальнолюдські права і свободи.

23 серпня, напередодні свята Незалежності, ми вшановуємо один із трьох головних символів суверенітету нашої держави – Державний Прапор України.

Подолавши шлях від народного визнання до набуття офіційного статусу, Державний Прапор став одним з головних атрибутів Незалежної України. Наразі, як символ прагнення свободи, відстоювання ідей національної єдності, гідності та честі, тисячолітньої традиції українського державотворення, історії та сьогодення, жовто-блакитний біколор майорить у кожному місті й селі України, прославляє нашу державу у далеких куточках земної кулі та на різних її континентах.

Сьогодні, в умовах повномасштабного військового вторгнення російської федерації,  покоління наших сучасників зі зброєю в руках продовжує історичну боротьбу за незалежність, свободу й цивілізаційний вибір. Боронячи суверенітет і територіальну цілісність нашої держави, українські воїни захищають історичний шлях незалежної України, відстоюють право і можливості для створення щасливого життя. І саме Державний Прапор України супроводжує бійців на передовій і в тилу, і  завдяки нашим Збройним силам ми впевнені, що Перемога обов’язково буде за нами, і під жовто-блакитним прапором виросте не одне покоління щасливих українців.

 1.jpg