День Незалежності України є одним із національних свят для українського народу. Він символізує вільну та незалежну державу, яка може самостійно визначати свою політику, економіку та культурний розвиток.
Історична довідка
Свято почалося з Декларації про державний суверенітет України, яку
Верховна Рада Української Радянської Соціалістичної Республіки прийняла
16 липня 1990 року. Ця декларація відзначала волю українського народу до
незалежності та підтверджувала історичну важливість цього кроку. У
зв’язку з цим Верховна Рада вирішила встановити 16 липня як День
проголошення незалежності України.
Проте, згодом було вирішено змінити дату свята. 24 серпня 1991 року Верховна Рада Української РСР ухвалила «Акт про проголошення незалежності України». Цей акт офіційно оголосив про незалежність України від СРСР. Ця подія стала поворотною в історії країни, остаточно закріпивши її статус як суверенної держави.
Після чого, 1 грудня 1991 року, відбувся всеукраїнський референдум, де більшістю голосів було підтримано незалежність України. Це підтвердило Акт проголошення незалежності та офіційно оголосило Україну незалежною країною.
З того часу День Незалежності України відзначається щорічно 24 серпня.
Свято відзначається різноманітними заходами, концертами, парадами та іншими подіями, які підкреслюють національну гідність, самостійність та духовне багатство українського народу.
У зв’язку із збройною агресією росії проти України, відзначення Дня Незалежності набуває особливого значення, далі це стає актом опору та відданості української нації її незалежності та суверенітету.
Щороку 24 серпня в Україні відзначається головне державне свято – День Незалежності України.
Століттями українці здобували своє право на самовизначення, невпинно рухаючись до втілення одвічної мрії, долаючи часи лихоліть, запеклі війни й голодомори. Ця багатовікова боротьба найвидатніших синів українського народу за незалежність країни, яка протягом всієї історії свого існування входила до складу різноманітних держав та утворень, у 1991 році увінчалася здобуттям свободи та проголошенням Незалежної України.
Прийняття Верховною Радою УРСР 24 серпня 1991 року Акту проголошення незалежності України ознаменувало новітню віху історії України як незалежної держави з неподільною та недоторканою територією, на якій чинними є тільки власні Конституція, закони та постанови уряду. Відтоді цю знаменну дату прийнято вважати датою утворення держави Україна в її сучасному вигляді, яка і стала точкою відліку для втілення омріяних прагнень наших пращурів. Таких, як право мати свою державу, право вибору й бажаних свобод. Можливість побудови щасливого суспільства, в якому б злагода і мир сприяли розвитку матеріальних, соціальних, культурних та духовних цінностей, а розвиток людини і процес розкриття її творчих здібностей був визначальним пріоритетом. І всі події сьогодення, учасниками й свідками яких ми є, - теж складають історичну віху становлення нашої держави, зміцнюючи дух і волю українського народу, який долає тернистий шлях незалежності та відвойовує загальнолюдські права і свободи.
23 серпня, напередодні свята Незалежності, ми вшановуємо один із трьох головних символів суверенітету нашої держави – Державний Прапор України.
Подолавши шлях від народного визнання до набуття офіційного статусу, Державний Прапор став одним з головних атрибутів Незалежної України. Наразі, як символ прагнення свободи, відстоювання ідей національної єдності, гідності та честі, тисячолітньої традиції українського державотворення, історії та сьогодення, жовто-блакитний біколор майорить у кожному місті й селі України, прославляє нашу державу у далеких куточках земної кулі та на різних її континентах.
Сьогодні, в умовах повномасштабного військового вторгнення російської федерації, покоління наших сучасників зі зброєю в руках продовжує історичну боротьбу за незалежність, свободу й цивілізаційний вибір. Боронячи суверенітет і територіальну цілісність нашої держави, українські воїни захищають історичний шлях незалежної України, відстоюють право і можливості для створення щасливого життя. І саме Державний Прапор України супроводжує бійців на передовій і в тилу, і завдяки нашим Збройним силам ми впевнені, що Перемога обов’язково буде за нами, і під жовто-блакитним прапором виросте не одне покоління щасливих українців.
Немає коментарів:
Дописати коментар
Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.