Читаємо = перемагаємо, адже читаюча й думаюча нація – це сила!

23.11.24

Запали свічку пам'яті за жертвами Голодомору. Борись за Україну та підтримуй воїнів

 

Четверта субота листопада. День пам’яті жертв голодоморів. У 1921, 1922 й 1923-му. У 1946-му й 1947-му. І в найстрашніші 1932 і 1933 роки, коли свідомо створений режимом голод забрав мільйони життів наших людей.  

Наш обов’язок – пам’ятати, згадувати й говорити світу правду про жорстокий злочин, про геноцид, який був здійснений проти українців. Задля цього в Ковалівському ліцеї було проведено ряд заходів патріотичного спрямування. З нагоди відзначення пам’ятної дати для українського народу, в ліцеї проведені історичні уроки Пам’яті і Свободи, оформлено виставку тематичної літератури у шкільній бібліотеці "Забуттю не підлягає". Учні 7 класу на виховному занятті ознайомились з книгами пам'яті.

Здобувачі освіти 9-Б класу з класним керівником О.Д.Семененко провели виховний захід-реквієм вшанування пам'яті безневинно померлих українців у 1932-1933 роках "Запали  свічку пам'яті за жертвами Голодомору. Борись за Україну та підтримуй воїнів ". Учні школи переглянули відео-спогади очевидців голодоморів, архівні матеріали того часу, які тривалий період не оприлюднювались, заслухали списки жертв Голодомору с.Ковалівки та навколишніх сіл. 

 
 
 
 

 
 
Світла пам’ять усім жертвам: дорослим і дітям – безневинним жертвам голодоморів.
Голодомор-геноцид 1932-1933 років, влаштований комуністичним режимом Сталіна з метою зламати опір українців, знищити українську ідентичність і пам’ять про українську державність, перетворити селян на колгоспних рабів і отримати необмежений доступ до продовольчих ресурсів, досі є одним з найжахливіших у ХХ столітті злочинів проти людства. 
 
За наказом влади спеціальні продзагони вилучали в людей усі запаси збіжжя та харчів. На господарства накладалися натуральні штрафи. Села, які не виконували нереальні плани хлібозаготівлі, заносили на «чорні дошки», що означало повну блокаду населеного пункту і приречення на голодну смерть. Виїзд з України також був закритий. 
В червні 1933 року смертність досягла епогею. Людей просто звозили в ями за селом, бо й ховати не було кому. Траплялися випадки канібалізму. 
 
Про причини і наслідки Голодомору 1932-1933 років розповідає новий історичний ролик, підготовлений Українським інститутом національної пам’яті напередодні Дня пам’яті жертв голодоморів. Ролик завершив цикл, присвячений трьом штучним голодам, які пережили українці за радянської влади. 
 
Ролик створено спільно зі студією «Диваки-продакшн». Використані історичні фото та відеоматеріали із фондів Центрального державного аудіовізуального та електронного архіву.  
  
Завантажити ролик у високій якості можна тут.